Tutvustus ja asukoht

Vainupea on Põhja-Eesti rannaküla Lahemaa Rahvuspargi idapiiril Haljala vallas, Lääne-Viru maakonnas. Vainupea külas asuvad Vainupea kabel, Vainupea kalmistu, Vainupea sadam ja Suureliiva rand.

Küla asub Soome lahe kaldal Vainupea jõe suudmes. Rakverest on Vainupeale 27 km ja Tallinnast 107 km. Vainupeale toovad heas korras asfaltteed. Tallinn-Narva maantee Haljala ristmikult tuleb pöörata Võsu poole, peale Haljalat läheb harutee paremale, mida mööda saabki liikuda otse Vainupeale. Tallinna poolt tulijatel on soovituslik sõita Loksa tee, Võsu ja Vihula kaudu.


Vihula valla pindala on 364,91 km², rannajoone pikkus ligikaudu 100 km. Enamus maadest (ca 60%) paikneb Lahemaa Rahvuspargi territooriumil. 72% Vihula vallast on kaetud metsaga. Vallas on 52 küla ja üks alevik. Suuremad keskused on Võsu, Käsmu, Palmse, Võsupere, Vergi, Vihula, Annikvere. Vihula valla alla kuulub Eesti põhjapoolseim saar - Vaindloo, kus asub Vaindloo tuletorn. Samuti kuuluvad Vihula valla koosseisu Uhtju saared. Vihula valla ettevõtetest enamik tegeleb turismi- ja puhkemajanduse valdkonnas.