Seiklusrännakul osalejad kogunesid laupäeval kella 13.00ks küla keskele stardipaika. Rännakud tiimi poolt olid kõik vajalikud ettevalmistused põhjalikult tehtud. Muinastulede öö seiklusrännakule suundus 23 võistkonda (kokku 60 osalejat). Iga tiim sai vastavalt enda võimekusele marsruudi paika panna - ette sai võtta nii suplust merelainetes, rahulikku kulgemist kui ka SUP-i lauaga "täpsussõitmist". Nuti- ja osavuspunktide läbi sai täiendavalt enese teadmisi ja oskusi proovile panna. Finišis ootas aga kõiki ees soe supp ning kuum kohvi ja tee. Vainupead esindas erinevates rühmades 3 tiimi. Täname Rännakud eestvedajaid meile külla tulemast! Teame öelda seda, et ka nad ise jäid kogu ettevõtmisega väga rahule. Vainupea pakkus nii ekstreemseid ilmastikuolusid kui ka võimalust väga kaunist loodust avastada. Galerii leiab SIIT.

Muinastulede öö seiklusrännak Vainupeal 2017. aastal
Autasustamiseni vastu pidanud seiklusrännakul osalejate ühispilt / foto: Liivi Sandra Arulaane

Seiklusrännaku lõppedes oli kõigil võimalus edasi suunduda Vainupea kabelisse kuulama Jane Sepajõe ja Kelli Pärnaste kontserti. Välja kuulutatud sumeda suveõhtu laulud aitasid veidigi kõleda ilma kiuste südamesoppe soojendada. Ootame teid meile külla tagasi! Muinastulede öö õhtu kontserdi fotomeenutus SIIN. Kuna õnneks ilmataat lubas, siis saime sümboolselt ka Vainupea küla muinastulede öö lõke süüdata. Lõkke äärest jalutas paari tunni jooksul läbi sadu inimesi. Kabel säras tuledes ning kõigil huvilistel oli võimalus pühakoda ka seestpoolt näha.

Muinastulede öö lõke Vainupeal 2017. aastal
Vainupea küla muinastulede öö õhtu lõke / foto: Mario Luik

Pühapäeval said sellel suvel Teeliste Kirikud raames viimast korda avatud Vainupea kabeli uksed. Piret Villemi eestvedamisel tuli meile külla Hälis Rünk.  Teadmiseks - Rakverest võrsunud laulja pälvis hiljuti noore õpetlase stipendiumi.  Antud stipendiumiga toetatakse Eesti 20 andeka noore õpinguid välismaa tippülikoolides. Igaüht toetatakse 4000 euroga. Rakvere gümnaasiumi vilistlane Hälis Rünk lõpetas kevadel Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli klassikalise laulu erialal ning asub sügisest õppima Šotimaa kuninglikku konservatooriumisse. Täname Hälist ja Piretit suurepärase ja lummava kontserdi eest! Ootame teid taas meile külla oma häält ja pillimängu oskust näitama. Pildimeenutuse leiab SIIT.

Hälis Rünk ja Piret Villem Vainupeal 2017. aastal
Hälis Rünk ja Piret Villem Vainupea kabelis / foto: Peep Reismann

16. septembril toimub Vainupea sügisene talgupäev, millele järgneb külaseltsi üldkoosolek.  Taaskohtumisteni!