Postitused sildiga 'lahemaa'.
Mario Luik  •  30. apr, 2020

Ühtehoidev kogukond Vainupeal

Vainupea on Põhja-Eesti väike rannaküla, mis asub Haljala vallas Lahemaa rahvuspargi külje all. Külas elab püsivalt ligi 25 inimest. Autoga sinna sõites on märgata, et kõike, mis silmale näha on, katab samblakiht. „Samblikud elavad puhtast õhust ja armastusest ning just seda leidub meil Vainupeal palju," sõnab Vainupea põline elanik Sigrid Heinlo. „See on minu kodu. Need inimesed siin on minu kogukond ja tunneme kõik üksteist. Miks ma peaksin kuskile ära minema." räägib Heinlo, miks just siin elada armastab.
Loe lisaks
Mario Luik  •  25. nov, 2016

Lahemaa mälumaastikud - üleskutse ja koosolek

Kallis Lahemaa rannarahvas! Palume Teie abi Lahemaa rannakülade ajaloolis-kultuuriliselt oluliste paikade ja pärimuspaikade kaardistamisel! Lahemaa rannakülades on kohalike kogukondade ja muuseumide eestvõttel käimas Lahemaa rannakülade kaitsekorralduslik alusuuring „Lahemaa mälumaastikud“, mille raames koostatakse külade ajaloolised õiendid, kaardistatakse kultuuriloolised paigad, kogutakse elavat kohapärimust.
Loe lisaks
Mario Luik  •  26. juuni, 2016

Juubelipidu "Lahemaa külad - rahvuspargi pärlid"

Sel suvel, 2. juulil, tähistab Lahemaa rahvuspark oma 45. juubelit. Kõik Lahemaa sõbrad on oodatud osa saama peost "Lahemaa külad - rahvuspargi pärlid". Kohalik kogukond, külaseltsid, kogudused, piirkonna ettevõtjad, muuseumid ja looduskeskused korraldavad Lahemaa rahvuspargi sünnipäevapeol terve päeva jooksul loodus- ja kultuuripärandit tutvustavaid ettevõtmisi. Allpool kavas märgitud tegevused on nendel kellaaegadel tasuta. Lisaks sellele on Lahemaal avatud kõik muuseumid, kohvikud, mitmed kogukonnakeskused ja toimub palju muud huvitavat. Päev kulmineerub Palmse mõisas kell 18.00 - 22.00 „Lahemaa Säruga“. Et jäädvustada sünnipäevahetki, toimub fotomäng „Märka Lahemaad“. Ootame aktiivset osavõttu!
Loe lisaks
Mario Luik  •  08. juuli, 2014

Keskkonnainspektsiooni meeldetuletus

ATVd ja erinevad mootorsõidukid ei ole rannas rallitamiseks!
Loe lisaks
Mario Luik  •  18. jaan, 2014

Vainupea talve ilu

Vainupea on juba päevi mattunud pehme lumevaiba alla!
Loe lisaks