Andmesidevõrkude projekteerimise, ehituse ja võrguseadmete müügiga tegeleva Networks OÜ juhatuse liige Viljar Pipenberg rääkis, et sügisel alustatud projekt, millega tuuakse ELASA kaablist internet lõpptarbijani, saab sel aastal osalise lahenduse. “Käsmu, Vainupea, Toolse ja Võhma osa kvalifitseerunud aadresse saavad selle aastanumbri sees endale fiiberoptika ühenduse, mis tagab kiirele internetile ligipääsu,” sõnas Pipenberg.

Kuigi taotlusi tehti tehnilise järelevalve ametile külapõhiselt, päris kõigini internet siiski veel ei jõua. “Ühendame valguskaabliga hetkel nii palju majapidamisi kui võimalik ning tulevikus tegeleme nende kodudega edasi,” jätkas Networks OÜ juhatuse liige. Pipenbergi hinnangul on murega seotud külavanemad olnud väga aktiivsed ise internetiprobleemile lahendust otsima. “Teatud asulates on internet aegade algusest olnud heal juhul hüplik, eks lahendust oodatakse pikisilmi.”

Tehnilise järelevalve ametist laekus toetusotsus 1. jaanuaril, samal päeval hakati kohe ka tööle. “Kohtusime aasta esimesel päeval kõikide projektis osalenud külade vanematega, et arutada edasisi samme,” ütles Pipenberg. ELASA kaablist lõpptarbijateni valgusoptilise kaabli viimine on juba projekteerimisel ning projekti lõpptähtajaks on selle aasta hilissügis.

Allikas: Virumaa Teataja