MTÜ Vanaajamaja on koostöös Eesti Fototurismi Keskusega kuulutanud välja fotokonkursi "Vana aja maja". Millised on need vanad hooned milleta me Eestimaad ette ei kujuta? Kuidas oled sina oma vana maja renoveerinud või hoopis uue maja vanade tavade järgi ehitanud?

Konkurss toimub kahes kategoorias:
  1. Märka vana maja! Ootame pilte Eesti taluarhitektuuri pärlitest ja põnevatest vanadest ehitusdetailidest. Pildil võib olla mistahes talumajapidamisse kuuluv hoone või mõni vana hoonedetail, millele pildistaja soovib eraldi tähelepanu juhtida. Hindame hoone või ehitusdetaili ainulaadsust ning seda kui hästi vana ehitusdetail on fotoga edasi antud.
  2. Ärka, vana maja! Ootame pilte hästi taastatud vanadest majadest või vanade traditsioonide järgi ehitatud uutest majadest. Hindame vastutustundlikku, oskuslikku ja keskkonnasõbralikku taastamist või ümberehitamist. Selles kategoorias võib lisaks taastatud hoonele esitada lisapildi ka hoonest enne taastamistöid. Viimane ei lähe eraldi hindamisele, kuid hea meelega anname välja eriauhinna parimale „enne“ ja „nüüd“ fotopaarile.
Täpsem teave: http://www.vanaajamaja.ee/fotokonkurss