“Sädeinimene 2022” nominendid on: Anne Nõgu, Helen Kukk, Mario Luik, Krõõt Nõmmela-Mehide, Kristel Allikmäe, Valdek Kilk ja Sirli Vahula

“Tuliusin vabatahtlik 2022” nominendid on: Lilian Hering, Marlen Vihman, Elle Pohlak, Ene Veeremaa, Merike Freienthal, Raido Nagel, Mardo Leikman, Liis Lille, Marina Preismann, Irina Semjonova, Urve Randma, Ave Leola ja Tônis Pruler.

Mida nominentide esitajad Sädeinimeste ja tuliusinate vabatahtlike kohta on öelnud saad lugeda: https://www.arenduskeskus.ee/mtu/tunnustus/  Vainupea küla kogukonna eestvedaja ja külavanem Mario Luik nominatsioon: Mario Luik on juba pea kümnendi jooksul olnud Vainupea külakogukonna eestvedaja, algatades omal ajal külaseltsi loomise ja on praeguseks täitmas lisaks külaseltsi MTÜ juhtimise ka külavanema kohuseid. Kõigi nende aastate jooksul on Mario suutnud enda ümber kaasata teisi aktiivsemaid külaelanikke, keda innustades ja kellega koostöös on ellu viidud loendamatu hulk algatusi küla tänase pale kujundamisel - näiteks Vainupea küla ühe sümboli ja külaelu keskpunkti kabeli korrastamisel/renoveerimisel, mitmete muude küla ühiskasutuses olevate rajatiste (nt mänguväljak, kogukonnaplats, rippsild) loomisel/haldamisel, kabelis toimuvate ürituste kultuuriprogrammi koostamisel/elluviimisel ning küla ühiste ürituste korraldamisel. Tänaseks on Mario kujunenud ka väga aktiivseks kandiliikumise tegelaseks ja märgatud nõu ja jõuga panustajaks ka valla tasandil. Mario on ka sagedane esineja meediaveergudel, aidates kajastada kodukandi kohta olulisi teemasid ja tõstes neid esile. Palju vainupealased on väga uhked ja õnnelikud, et meie külaelu eestvedajaks on selline tubli inimene nagu Mario.

"Tänan märkamast ja tunnustamast, kuna olen üks "Sädeinimene 2022" nominentidest kõigi teiste inspireerivate ja tegusate eestvedajate kõrval. Sellistel hetkedel valdab sisimas väga soe tunne ning on meeliülendav tõdeda, et meie ümber toimetab erinevates valdkondades vabatahtlikult panustades niivõrd palju vahvaid inimesi. Igaüks omas aktiivses mullis, avaldades nii otseselt kui ka kaudselt ühiskondlikku mõju üle terve Eesti. Vainupea küla kogukonna esindajana tunnen uhkust, et kõik seni tehtu ja veel ees ootavad tegemised väärivad kõrvaltseisjate arvates esile toomist ja eeskujuks seadmist. Kõigile nominentidele soovin jätkuvat jõudu, häid mõtted, rohkelt kordaminekuid ning mis peamine, palju kaasteelisi!" - Mario Luik, Vainupea külavanem / Vainupea külaseltsi eestvedaja

Oma hääle nominendile saad anda https://forms.gle/fNNaKsYFpT9DrHft8 Hääletamine on avatud kuni 01.11.2022. Tulemused avalikustatakse tunnustusõhtul 01. detsembril 2022 kell 18.00 Võsu Rannaklubis.