Juba sellel laupäeval ehk 3ndal mail toimub meie küla järjekordne talgupäev. Kella 11.00ks palume koguneda Vainupea kabeli juurde. Peamisteks talgutöödeks on sarnaselt eelnevate aastatega lehtede riisumine, ümbruse koristamine rämpsust ning võimalusel lõkke tegemine kabeli juures okste ja lehtede põletamiseks. Samuti plaanime korrastada kabeli kiviaeda ning puhastada bussipeatust (sh graffitist). Üritame ka sellel aastal jaotada osalejad suurematesse-väiksematesse töögruppidesse erinevate piirkondade alusel (kokku 7 töögruppi):

 1. Vainupea kabeli ümbrus
 2. Vainupea kalmistu ümbrus
 3. Suureliiva rand
 4. Kaarna kivi ümbrus ning rand
 5. Ülejõe rand
 6. Bussipeatus ning selle ümbrus
 7. Küla teeäärsete korrastamine ja koristustööd (sh Lahemaa rahvuspargi teerajad)

NB! Rämps ja muu olmeprügi tuleb meil kokku koguda hiljemalt 15.00ks Vainupea kalmistu juurde. Prügivedaja tuleb sellele erandkorras Teeme Ära päeva raames järgi (Maanteeametit on teavitatud). Talgujuhid Mario Luik ja Kadi Ummik aitavad ATV ja käru abil vajadusel prügikotid erinevatest küla otstest kokku koguda. Jäätmed (vanarehvid, akud, kodutehnika, külmikud) tuleb aga ise oma transpordi abil viia jäätmejaama (Spordi 16, Võsu).

Ühise talgupäeva plaanime lõpetada ca 15.15 paiku, millele järgneb Vainupea kabeli kõrval supisöömine ning muu söögi-joogipoolisega kehakinnitamine.

Kokkuvõttes palume kõigil osalejatel meeles pidada järgmist:

 1. Palume talgutest osavõtjate arvust parema ülevaate saamiseks ennast registreerida läbi http://talgud.teemeara.ee/events/vainupea-kula-kevadtalgud-2014 või anda telefonitsi/e-mailitsi oma osavõtust teada talgjujuhile Mario Luigele (vt kontakte kirja lõpus).
 2. Võtta töötegemiseks kaasa töökindad.
 3. Riietage ennast ilmale sobivalt.
 4. Vastavalt võimalustele ja varasemate aastate kogemusele võtke kaasa töövahendeid (raud- ja murureha, oksa- ja hekikäärid, aiakäru, saag, kirves, pussnoad/kaabitsad, veeämbrid (lõkke jaoks) (3-4 kokku), võsatrimmer (1-2 kokku talgute peale), mootorsaag (1-2 kokku talgute peale), labidas, prügikotid (võimalusel).
 5. Võtke janu kustutamiseks kaasa isiklik veepudel.
 6. Ühise söögilaua katmiseks palume kaasa võtta suupisteid vms.

Kõike paremat ning kohtumiseni talgupäeval!

Küsimuste korral võta julgelt ühendust:
+372 55 598 316
marioluik@gmail.com