Postitused sildiga 'lauri hussar'.
Mario Luik  •  05. juuli, 2023

Kõrge komisjon vaatas aasta külaks pürgiva Vainupea üle (Lääne-Virumaa Uudised)

Vainupea külarahvas oli eile keskpäeva paiku juba aasta küla hindamiskomisjoni tuleku ootusärevuses, kui taevaluugid lahti lõid ja vihma kallama hakkas.
Loe lisaks
Mario Luik  •  05. juuli, 2023

Vainupead külastas konkursi "Aasta küla 2023" hindamiskomisjon (VT)

"Oli väga lihtne ja siiras kohtumine, kus saime autentselt oma küla elu ja tegemisi näidata komisjonile," sõnas Vainupea külavanem Mario Luik. Visiidi ajal tegi oma esimese esinemise Vainupeal sündinud külabänd, õpetaja Urmas Karileet õnnistas sisse tunnustus- ja mõtiskluspinkide projekti pingi, tutvustati rippsilda ning üheskoos veedeti aega kabeli juures. Külavanem rääkis, et ilmataat hoidis visiidil osalenuid ja sai palju vabas õhus liikuda.
Loe lisaks
Mario Luik  •  01. juuli, 2023

Eesti Aasta küla valitakse juba kümnendat korda

Eesti Külaliikumine Kodukant on Aasta küla konkurssi korraldanud aastast 2005, seda igal teisel aastal. Lauri Hussar on järjekorras juba viies Riigikogu esimees, kes hindamiskomisjoni töös osaleb.
Konkursil osalevad kõigist 15st Eesti maakonnast valitud Aasta külad. Eesti Aasta küla aunimetus omistatakse ühele külale, külade piirkonnale või alevikule, mis on saavutanud nähtavaid tulemusi ja mõju kohapealse elukeskkonna kujundamises.
Loe lisaks