Päeva alustati kell 10.00 ühiselt (ca 15 inimest) talgutööde teostamisega: puhastati kabeli kellatorn ja ruumid, koristati rannajoonelt prügi ning paigaldati suured naabrivalve sildid maanteele ja täiendavalt veel ka küla keskele. Seejärel söödi kehakinnituseks traditsioonilist talgusuppi. Vaata pildigaleriid SIIT.

Sügisene talgupäev Vainupeal
Sügisene talgupäev Vainupeal / foto: Mario Luik

Edasi liiguti Vainupea kabelisse külaseltsi üldkoosolekut läbi viima, kus peamised teemad olid uueks 2-aastaseks perioodiks juhatuse liikmete valimine ja kinnitamine, juhatuse esimehe valimine ja kinnitamine ning käesoleva aasta kõigist tegevustest ja 2016. aasta plaanidest ülevaate andmine. Juhatus jätkab koosseisus Mario Luik, Kadi Ummik, Raido Rink, Priit Paas ja Tiit Kolde. Juhatuse esimeheks taasvaliti Mario Luik. Uutest toimetustest saab olulisemana välja tuua: Vainupea küla 2016-2020 arengukava koostamise ning Vainupea küla ehitus- ja hoonestustingimuste kehtestamise Vihula valla üldplaneeringus.

Kella 18.00ks kogunesid külarahvas ning sõbrad lähemalt ja kaugemalt (kokku ca 60 inimest) Vainupea kabelisse Marilin Kongo ja Kusti Lemba kontserdile. Suurepärase hääle ning energiaga Marilin ja meeldejääva kitarrimänguga Kusti panid Vainupea suvele väga toreda punkti! Vaata pildigaleriid SIIT.

Marilin Kongo ja Kusti Lemba kontsert Vainupea kabelis / foto: Mario Luik

Suured ja veelkord suured tänud kõigile, kes tegusa päeva vastu pidasid ja ühistesse tegemistesse oma panuse andsid! See innustab kõiki. Taaskohtumisteni!