Järgnevalt ülevaade olulisemast:

 • Vainupea kabeli remondi- ja renoveerimistööd - Vainupea kabel on juba enne jaanipäeva saanud uue põranda ning täiendavalt on parendatud kabeli katust võimalike kahjustuste vältimiseks probleemsel läänepoolsel seinal. Viimased viimistlustööd peaksid täna-homme lõppema. Täpsemat lisainfot teostatud töödest jagame lähinädalatel. Järgmiseks aastaks on samuti juba esialgsed plaanid ja kulude kalkulatsioonid tehtud, et jätkata kabeli korrastamisega nii seest- kui ka väljaspoolt. Kõigi abi nõu ja jõuga ning võimalusel rahaliste vahenditega (annetused) on oodatud, et kiiremini ja tõhusamalt tegutseda.
Vainupea kabel 2015. aasta varasuvel
Vainupea kabel / foto: Marek Väljari (Eesti Naabrivalve MTÜ)

 • Kontserdid, ühisüritused ja muud sündmused Vainupeal -
  - 28. juuni kell 12.00 - Kalmistupüha Vainupea kalmistul
  - 5. juuli kell 14.00 - Kadrina Segakoori kontsert (TASUTA)
  - 5. juuli kell 16.00 - "Kummikud ja kalossid kauniks" õpipäev
  - juuli (täpsustub) - Külanaiste veinilõuna ja -koolitus
  - 1. august kell 19.00 - Tõnis Mägi kontsert (kontsert on välja müüdud)
  - 14. august kell 19.00 - Saksofonistide kontsert (TASUTA)
  - 16. august kell 14.00 - Kammerkoor SOLARE kontsert (TASUTA)
  - 29. august kell 19.00 - K. Maamägi ja K. Feldmann muinastulede öö kontsert (TASUTA)
  - 29. august kell 20.15 - Muinastulede öö tähistamine
  - 19. september kell 10.00 - Sügisesed külatalgud ja külaseltsi üldkoosolek
  - 19. september kell 18.00 - Marilin Kongo ja kitarrist Kusti Lemba kontsert (pilet 5 EUR)
  - 20. detsember kell 15.00 - Naiskoor Vero Vocale jõulukontsert (TASUTA)
  - 25. detsember kell 18.00 - Jõulujumalateenistus
 • Vainupea kabeli avatud uste päevad - Külaseltsi aktiivsete liikmete abil on Teeliste Kirikud 2015 liikumise raames Vainupea kabel kõigile huvilistele avatud juulis ja augustis pühapäeviti kell 12.00-15.00. Lisainfo SIIT.
 • Vainupea Naabrivalve Sektori loomine - Külaseltsi eestvedamisel on alanud Vainupea Naabrivalve Sektori loomine. Hiljemalt suve lõpuks on eesmärk kõik vajalikud formaalsused selleks teostada ja meie naabrivalve sektor välja kuulutada ning vastavalt tähistada. Vajalik informatsioon on naabrivalvega liitumiseks kõigile laiali jagatud ning ka küla infostendidele üles pandud. Tänaseks on juba 15 talu/majapidamist oma liitumissoovist sektori vanemale teada andnud. Paljudel on see veel plaanis. Tähtajaks 3. juuli! Lisainfo leiab meie kodulehelt SIIT.
 • Laulatuste läbiviimised / abielude registreerimised Vainupea kabelis - Sarnaselt eelmisele aastale on kabel noorpaaride poolt nende tähtsateks päevadeks ligemale 15 korral hõivatud. Jällegi tuleb siinkohal jagada kiidusõnu kõigile, kes kabeli korrapidajatena vastavatel päevadel omalt poolt selleks olulise panuse annavad. Sellest aastast on Adami Külalistemaja kaudu pulmalistel võimalik tellida ka kabeli kaunistamist ja suupisteid (lisainfo leiab SIIT).
 • Vainupea küla miljööväärtuse säilitamine - Käesoleval aastal on külaselts tõstatanud olulise teemana küla miljööväärtuse eest seismise seoses võimalike uute arendustega meie külas tulevikus. Seda eesmärgiga säilitada rannakülale omane loodus ja (hajus) asustustihedus. Seoses Salme DP algatamisega olema juba ka allkirju kogumas kogukonna arvamuse edastamiseks antud teemal Vihula Vallavalitsusele. Kõigil, kellel on antud valdkonnas mõtteid, arvamusi või nõuandeid jagada, siis palume julgelt külaseltsi juhatuse liikmetega ühendust võtta.
 • Vainupea küla selts MTÜ uute liikmete kaasamine ja tegevuse toetamine - Külaseltsil täitub 1. oktoobril 2 tegevusaastat. Oleme kasvanud tasa ja targu ning rahaliste ja ajaliste võimaluste piires toimetanud küla kogukonna huvides. Ootame juurde uusi liikmeid ning kõiki kaasa lööma erinevatel üritustel. Külaseltsi tegevuse toetamiseks on võimalik soetada meie küla sümboolikaga kruuse, mis sobib nii endale hommikukohvi või tee joomiseks kui ka toredaks kingituseks sõbrale - info leiab SIIT.
Mõnusat suve ja kohtumiseni!