Suureliiva ranna uus laudtee
Suureliiva ranna uus laudtee / pilt: Mario Luik

Kuna Suureliiva randa läbiv vana laudtee oli ajast ja arust, pidas külaselts uue saamiseks plaani juba eelmisel aastal. Ehkki laudteede paigaldamine on tavaliselt riigimetsa majandamise keskuse (RMK) ülesanne, tegi külaselts mullu novembris RMK-le ettepaneku, et lööb ehitusel ise käed külge. RMK-lt saadi tööks materjalid ja juhised.

"See pole kellegi tegemata töö, vaid hea näide sellest, kuidas küla saab ise enda heaks midagi ära teha," ütles külavanem Mario Luik, kelle sõnul on tegu kingitusega kodukülale tema juubeliaastaks. "Kui ise midagi valmis teha, kantakse selle eest ka paremat hoolt, tekib omanditunne ja vastutus."

Reedel alanud talgutel osales külavanema sõnul 35 inimest, kusjuures põhibrigaadis oli kümmekond meest ja ülejäänud olid neid abistamas. Oma tööriistade, kärude ja ATV-dega kohale tulnud elanikud lõpetasid laudtee ehituse pühapäeva pärastlõunal.

Järgmiseks kogukonnaprojektiks 440-aastases rannakülas on kümne istepingi paigaldamine külateede äärde ja randa. Selleks saadi toetust Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) kogukonnameetmest. Pingid paigaldatakse külavanema sõnul loodetavasti augustis või septembris ning järgneva kümne aasta jooksul saavad kõik pingid peale pühendustahvli. "Igal aastal võtame ette ühe tseremoonia ja paigaldame ühele pingile tahvli. See võib olla pühendatud kas mõnele inimesele, möödunud kontserdile või lihtsalt suvele. Sügisel mõtleme selle plaani koos läbi," rääkis Luik.

Allikas: Virumaa Teataja