Kunagi maanteeametile kuulunud Vainupea sadama ja puhkekompleksi, mida Vihula vald oma valdusesse soovis, ostis Tartu firma, mis tegeleb toiduainetööstuses ja kaubanduse seadmete hulgimüügiga.
Vainupea sadam 2014Vainupea sadam / foto: Meelis Meilbaum

Vainupea külas asuva Paadisadama kinnistu võõrandamiseks Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) korraldatud avaliku kirjaliku enampakkumise võitjaks tuli ESK Grupp OÜ, kes omandas kinnistu 230 000 euroga.
ESK Grupp OÜ juhatuse liige Elmo Somelar märkis, et kinnistu osteti investeeringu eesmärgil, kuid praegu konkreetsed plaanid sellega puuduvad – sadamaarendus võib kõne alla tulla tulevikus.
Küsimusele, kas sadam jääb erakasutusse või on ettevõttel plaanis sellest avalik sadam kujundada, vastas Somelar, et nad ei välista kumbagi varianti.

Vihula vallavanem Annes Naan rääkis, et omavalitsus taotles kinnistut lõpuni enda valdusesse, kuid RKAS seda neile ei andnud – nüüd on vald mures küla veevarustuse pärast. Nimelt asub Paadisadama territooriumil puurkaev, mis varustab kuut kinnistut veega ning puhkekompleksi all on veesõlm koos hüdrofooriga, mis tagab külale vajaliku veesurve.

“Uus omanik peab tagama külale veevarustuse,” rõhutas Naan, kuid lisas, et külarahvas on asjade sellise käigu üle õnnetu. Vainupea külavanem Mart Vilu on Virumaa Teatajale varem öelnud, et puhkekompleksist oleksid kohalikud soovinud kujundada külakeskuse, mida neil ei ole.

Vainupea sadamakompleksi ehitas 1989. aastal maanteeameti Ida regiooni-õiguseellane Rakvere TREV. RKASile andis riik Vainupea paadisadama mittevajaliku varana üle 2012. aasta juulis, misjärel kuulutas RKAS kinnistule ostja leidmiseks välja kirjaliku avaliku enampakkumise.

Pikka aega maanteeameti töötajatele mere ääres puhkamist võimaldanud kompleks koos sadamaga ootab, mida võtab ette uus omanik.

Kristi Ehrlich, reporter (VT)

Allikas: Virumaa Teataja