Vainupea küla uus logo

Vainupea küla uus logo / foto: Mario Luik / logo: Heidi Pähn

Kingitusteks oma vägevale külale, said kogukonnal sihiks seatud Vainupea külale logo loomine, rahvusvahelise fotokonkurssi käimalükkamine, külarahvast raamatu koostamine, külapidudel kasutamiseks lauluraamatu kokkupanemine, avalikku ruumi pinkide paigaldamine, koostöös RMK`ga Suureliiva ranna laudtee korrastamine ning suvel suure pidupäeva sündmuste korraldamine. Lisaks jätkatakse iga-aastase programmiga ehk toimuvad kogukonnaüritused, mitmed kontserdid, Teeliste Kirikud programmis osalemine, Vainupea kodukokkade päev jne. Külavanem Mario Luik: „Tänasel külaaktiivil on energiat ja tahtmist jätta küla ajalukku maha oluline jälg, mida saab aastakümnete pärast uhkusega meenutada. Alanud juubeliaasta pakub selleks omakorda suurepärase võimaluse. Loodame oma tegemistega innustada ja inspireerida külasid ning kogukondi üle terve Eesti“.

Esimesed edulood on juba sündinud! Vainupea külal puudus varasemalt oma niiöelda nägu, mida sündmuste plakatitel, infomaterjalidel ja sotsiaalmeedias kasutada. Logo loomise idee kujunes seeläbi esimeseks, millega juba möödunud aasta oktoobrikuust alates algust tehti. Koostöös Heidi Pähniga (HeiDisain OÜ) jõuti kogukonna liikmete seas läbi viidud küsitluse teel eelistatud logo väljavalimiseni. Heidi selgitab Vainupea külale kujundatud logo tausta: “Vastloodud logo on nagu Vainupea isegi – lihtne ja looduslähedane, kuid peidab endas rohkem, kui esmapilgul paistab. Nimelt on logo A-tähed inspireeritud Vainupea kabeli kaarakendest, kust avaneb vaade merele. Vainupea visuaalse identiteedi värvid on looduslähedased ja sümboliseerivad ajaloolise taustaga küla väärikust, puhtust ja meelerahu.” Külavanem Mario peab oluliseks rõhutada: „Väga vähe leiab Eestis külasid, kes on oma nägu ja väärtusi püüdnud läbi logo loomise visualiseerida. Igas mõttes pildil olemiseks ja külalistele meelde jäämiseks annab logo olemasolu väga palju juurde. Näiteks võimaldab oma küla meenete – kruus, T-särk või magnet – kujundamist.“ Eraldiseisva logo saab endale kohe-kohe ka Vainupea kabel.

Samavõrd pikka planeerimist, ajurünnakuid ning kondikava paikapanemist vajas ka „Lahemaa lummuses 2023“ rahvusvahelise fotokonkursi toimumise väljakuulutamine kohe uue aasta alguses. „Lahemaa rahvuspargi idapoolseima külana soovib MTÜ Vainupea küla selts tuua rohkem tähelepanu meie rahvuspargi olemusele, võimalustele ja ilule. Sooviga olla fotograafide jaoks alguspunktiks Lahemaa rahvuspargi lõpututel metsaradadel ja randadel, algatab Vainupea küla selts fotokonkursi "Lahemaa lummuses 2023", selgitab külaseltsi juhatuse liige ja fotokonkursi eestvedaja Jaanus Nuutre. Konkursile on osalema oodatud nii noored kui vanad tegijad, nii professionaalid kui asjaarmastajad. Kaasatud on väga esinduslik žürii ja parimatele välja pandud ahvatlevad preemiad! „Fotograafiahuvilised on kindlasti see sihtgrupp, keda tuleb Lahemaale püüda. Siinkandis on võrratud vaated ja olustik, mille sarnast on mujalt raske leida ning seda väärtust tasub hoida,“ sõnab külavanem Luik. Fotokonkurssi info leiab www.vainupea.ee/konkurss.

Nii külaraamatu kui lauluraamatu koostamine on töös. Küla erinevatesse paikadesse avalikuks kasutamiseks mõeldud pinkide paigutamise projekti maht selgub lähikuudel. Paar pinki saavad kindlasti paika pandud! Suureliiva rannas kulgev 2010ndate alguses rajatud laudtee on olnud „pinnuks silmas“ juba paar viimast aastat. Kohati on see väga katki ja vajanud jooksvalt lappimist. Koostöös RMK`ga saab aga kevadel laudtee täies ulatuse välja vahetatud, lisaks veel ka kuni olemasoleva riietevahetus kabiinini pikendatud. Vajalikud materjalid on selleks külaseltsile eraldatud. Töö teostamine on plaanis ellu viia külameeste panusel koos RMK poolse nõu ja jõuga. Seda eelkõige eesmärgiga omanikutunnet tõsta ning näidata, et ise kohapeal pead tõstes on võimalik kiiresti ja kahepoolselt mugavalt lahendusteni jõuda. Suur juubeliaasta külapidu saab toimuma laupäeval, 29. juulil. Päevakava, tegevused ja muu oluline saab paika pandud juba lähikuudel.

Meie tegemistest ja sündmustest on oodatud osa saama kõik huvilised, sõbrad lähemalt ja kaugemalt. Lisainfo leiab www.vainupea.ee.

Mario Luik
Vainupea külavanem

Allikas: Haljala Valla Sõnumid (jaanuar 2023)