Ajakirja Maakodu peatoimetaja Kadri Trammi märgib, et tänavu toimub konkurss juba kolmandat aastat järjest ning see on aidanud jõuda toimetusel imeilusate ja südamega loodud kodudeni üle Eesti. „Eestis on mitu kauni kodu valimise konkurssi, kuid meie keskendume just maapiirkondades asuvatele kodudele. Igal suvel, kui mööda Eestimaad ringi sõidame, peatub silm talukohtadel, mis on juba korda tehtud või kus vilgas töö alles käib. Soe tunne poeb hinge, et on tegusaid, töökaid ja kindlasti omamoodi missioonitundega inimesi, kes unarusse ning ajale jalgu jäänud talukohtadele uue elu annavad,” ütleb Tramm.

Kadri Trammi rõõmustas mullune osavõitjate üllatavalt suur arv – üle poolesaja kandidaadi, ning see näitab, et konkurss „Eesti kauneim maakodu” on inimeste, aga ka meie ühiskonna jaoks tähtis. „Need pered, kes on otsustanud elada maal ja ehitanud sinna kauni kodu, väärivad märkamist ja tunnustamist. Maale kolida on lihtne, kuid seal hakkama saada, elada, sobilik töö otsida või ise töökohti luua, sõpru ja mõttekaaslasi leida – see on võtmeküsimus. Meie konkursi eesmärk ongi väärtustada maaelu ja maal elamist ning tunnustada inimeste oskusi, ilumeelt, maitsekust oma kodu, aia ja koduümbruse rajamisel ning korrastamisel,” lisab ta.

Osalema on oodatud nii kaunite maakodude, suvilate ja aedade omanikud kui ka need, kes saavad uhkustada toreda kõrvalehitisega, olgu selleks väliköök, lehtla, terrass või puhkeala.

Konkursi peaauhinnaks on 2000 euro väärtuses tööriistu Boschilt. „Otsustasime toetada tegusaid inimesi põhimõttega, mida Bosch väärtustab – pidev areng, täiustumine, keskkonna eest hoolitsemine. See kõik muudab nii inimest kui ka teda ümbritsevat hoolitsetuks ja ilusaks,” sõnab Bosch Eesti esindaja Margus Rennel. „Head aiatööriistad on aia hooldamises tähtsad ning aitavad vajalikud asjad ära teha kiiresti ja hõlpsalt. Meie aiatööriistu arendatakse pidevalt edasi ja nende tõhusus üha suureneb. Olgu tegu muru niitmise või heki pügamisega – Boschi uuenduslike aiatööriistadega saate oma koduaeda kujundada lihtsalt ja keskkonnasäästlikult.”

Peale kauneima maakodu valitakse veel võitjad kolmes kategoorias: kauneim suvekodu, kauneim aed ja kauneim kõrvalehitis. Nende kategooriate parimad saavad koostöös toetajatega vääriliselt tunnustatud. Oma abikäe on ulatanud Home4You, Vivero ja Fiskars.

Konkursil osalemiseks tuleb saata oma kodust pilt koos kaaskirjaga hiljemalt 15. juuniks 2016. Võitjad kuulutatakse välja septembris 2016. Täpsemate tingimuste kohta leiab lisainfot veebilehelt www.maakodu.ee/konkurss.

Ajakirja Maakodu korraldatud Eesti kauneima maakodu konkurss toimus esimest korda 2014. aastal. Eelmisel aastal võitis peaauhinna Peeter Lepiku ja Viivi Vaaraku Kadaka talu, mis asub Ramsi poolsaarel Noarootsis Läänemaal.

Foto: Maakodu

Lisainfo:
Maakodu toimetus
peatoimetaja Kadri Tramm
tel 661 3370
e-post kadri.tramm@maakodu.ee

tegevtoimetaja Kristel Kirss
tel 661 3373
e-post kristel.kirss@maakodu.ee

Konkursi lisainfo ja tingimused: www.maakodu.ee/konkurss