Fotograaf Peeter Tooming on legend. Haljalast pärit, Rakveres koolis käinud ja Vainupeal puhanud mees on fotomaailmas kuulus ja hinnatud looja. Nüüd on tema võimas ja omanäoline looming jõudnud koju.

Fotokunsti­maailma suurkuju Peeter Toominga lapselaps Jaanus Nuutre rääkis, et kuigi näituse idee ringles õhus, polnud seda siiski pikka aega olemas. "Kust leida üles pildid?“ See küsimus kummitas noormeest veel veebruaris. Ometi. Tasahilju hakkasid asjad liikuma. Fotosid kogunes. Ka otsitud fotoraamid olid noormehe emal olemas. Võimas näitus sai sündida.

"Kuus Peeter Toominga kuulsamat tööd on Vainupeal olemas, nende originaalid on mööda maailma laiali," lausus Nuutre. Lapselapsest lavastaja ja näitleja Jaanus Nuutre meenutas oma vanaisa, kes armastas krutskeid, hindas tööd ja hoidis rannaküla oma südames. "Ta nimetas Vainupead oma paradiisiks. Siin ta puhkas ja oli loominguliselt rikastunud elust,“ sõnas Jaanus Nuutre.

Vainupea külavanem Mart Vilu ütles, et Toominga fenomen on fotode energias - need tõmbavad enda poole. "See on mingis erilises nägemises. Peeter Toomingat oli selgelt jumala sõrm puudutanud," märkis Vilu. Näitus on Vainupea kabelis üleval 12. septembrini.

Vaata galeriid siit: Virumaa Teataja