Leeritunni ülesehitus on vaba kohvilaua vestlus järgnevatel leeriõpikus käsitletud teemadel: Piibel, Jeesuse elu, algkoguduse teke, usutunnistus, õpetus Kolmainsusest, sakramendid, 10 käsku, palve, kirikukalender, kirikuajalugu, Eesti Evangeelne Luterlik Kirik, koguduse liikme õigused ja kohustused, jumalateenistuse ülesehitus, kiriklikud talitused, kirikuruumi sisustus, erinevad religioonid maailmas. Leerikursuse lõpus palun igalt osalejalt lühikese kirjaliku tagasiside leerikursusest. Eksamit ega testi ei ole. Õppematerjaliks on leeriõpik täiskasvanutele “On seal keegi?” (https://www.digar.ee/viewer/et/nlib-digar:388453/333724/page/1)

Leerikursuse pidulik lõpetamine ja leeriõnnistus võiks toimuda meie järgmisel korralisel jumalateenistusel 18. septembril Vainupea kabelis. Leeriõnnistusele tulijad saavad kas EELK Haljala koguduse liikmeks või oma kodukoha koguduse liikmeks vastavalt oma valikule. Leerikursusele tulemiseks ei pea olema ristitud. Ristimata leeriõppijad ristitakse leeripüha jumalateenistusel vahetult enne leeriõnnistust. Leerikursusele võib tulla ka lihtsalt huvi pärast uusi teadmisi omandama ilma, et oleks kohustust vastu võtta leeriõnnistus ja saada koguduse liikmeks. Leerikursusele võivad teadmisi uuendama tulla ka need, kes on kunagi varem leerikursuse lõpetanud ja leeriõnnistuse vastu võtnud.

Leeriõpik maksab 10 eurot. Kui on soov soetada endale ka viimane väljaanne eesti keelsest Piiblist, siis odavaim versioon sellest maksab 20 eurot. Leerikursusel osalemiseks ei ole piiranguid osalejate arvu osas, kõik soovijad saavad osaleda, alates 15 eluaastast. Tere tulemast!