30. augustil, mis kujunes loodetult päikesepaisteliseks, tuli külarahvas kokku Vainupea kalmistu kõrvale platsile, et alustada ühiselt külapäeva tähistamist pisipõnnidele mõeldud võistlustega. Poisid ja tüdrukud võtsid omavahel mõõtu palliviskes, kaugushüppes ja jooksus. Kõigile osalejatele jagati soorituse eest preemiaks välja medaleid, karikaid ning maiustamiseks komme. Lapsevanematest treenereid premeeriti Vitamineral tervisejookidega A. Le Coq`ilt, mille valikut pakuti kõigile janu kustutamiseks terve päeva jooksul.

Vainupea külapäeva ja muinastulede öö tähistamine 2014Pisipõnnide võidujooks / foto: Mario Luik

Päev jätkus Karepa Ravimtaimeaia eestvedaja Katrin Luke poolt üles seatud ravimtaimede näitusega. Katrin rääkis huvilistele erinevatest ravimtaimedest, tutvustas kohalikke taimi ja nende kasutusvõimalusi ning vastas küsimustele. Kohapeal sai osta teed, erinevaid salve ja karulauguvõiet.

Ravimtaimede näitus Katrin Luke eestvedamisel / foto: Mario Luik

Pärast harivat, kuid väga meeleolukat vahepala said külapäeval osalejad võimaluse kaasa lüüa esimeses Vainupeal korraldatud traditsioonilises bingos. Loositud pallid sobisid lõpuks kõigile ning mitmedki said läbi auhindadeks välja jagatud lotopiletite rahalise võidu omanikuks. Samal ajal nii lastevõistluste, ravimtaimede näituse kui ka bingoga sai külarahvas kasutada erinevaid parukaid, mütse ja muud atribuutikat, et oma meeleolu jäädvustada "Hea tuju" fotonurgas. Antud ettevõtmine kujunes kõigi jaoks väga humoorikaks.

Hea tuju fotonurk / foto: Kadi Ummik

Külapäeva korraldamine andis seltsilistele hea võimaluse taas kokku saada ja mõtteid vahetada. Nii viidigi kabelis pärast vabas õhus toimunud tegevusi läbi Vainupea küla selts MTÜ 3. üldkoosolek, mille käigus arutati seltsi suviseid tegemisi, informeeriti inimesi Vainupea kabeli remondi- ja renoveerimistöödest ja tutvustati edasiseid plaane. Kõik 19 seltsi liiget (kokku on seltsil 29 liiget) said kohapeal oma arvamust avaldada ja teha ettepanekuid ürituste korraldamise vms osas. Kokkuvõttes tegi aga koosviibimisel kõigile headmeelt, et ka seni veel kindlasti paljudele võõras sadama uus omanik oli koosolekul kuulajana esindatud.

Vainupea külapäeva ja muinastulede öö tähistamine 2014
Valgete veinide valik degustatsioonil / foto: Kadi Ummik

Õhtu saabudes koguneti Vainupea kabeli kõrval asuvate pinkide ja laua juurde, et vastu võtta muinastulede öö. Koosviibimine algas valgete veinide degustatsiooniga. Ühiselt kaetud laualt sai seejärel maitsta erinevaid suupisteid ning kooke. Päeva kulminatsiooniks kujunes paljudele kohale tulnutele sümboolse lõkke süütamine.

Muinastulede öö lõke / foto: Kadi Ummik

Külapäeva ja muinastulede öö tähistamise korraldajad tänavad omalt poolt kõiki, kes ühistest tegemistest osa võtsid ja päeva õnnestumiseks oma panuse andsid. Samuti Katrin Luket väga hariva ja toreda ravimtaimi tutvustanud näituse eest. Ürituse pilte leiab SIIT.

Kohtumiseni külapäeva ja muinastulede öö tähistamisel järgmisel aastal!