Jaanus Nuutre idee sünnist: „Mõte Vainupea kabelis lavastus teha oli mul juba lavakunstikooli III kursuse ajal, kuid toona jäi see ajapuuduse tõttu siiski katki. Möödus kaks aastat … Käesoleva aasta jaanuaris asutasin ma projektiteatri ”Teater Nuutrum”, mille alt me nüüd lavastuse 18. juulil välja toome. Kuna küla eestvedajad minu tegevust kõigiti toetavad, siis ettevalmistused on kulgenud hoogsalt ning tõrgeteta. Otsingud veel samas käivad, et leida tublisid kohalikke ettevõtteid, kes meid toetada sooviksid. Äärmiselt rõõmus olen ma selle üle, et olen suutnud kaasata asjatundliku meeskonna ja sellise särava näitleja ning persooni nagu Harry Kõrvits. Muideks, Harryle ei ole Karepa kant sugugi tundmatu – nimelt veetis ta oma lapsepõlveaastad Karepal!”

Lavastaja Jaanus Nuutre
Jaanus Nuutre / foto: Fred Erik Kerner

Vainupea külaseltsi eestvedaja Mario Luik: „Säärased projektid on meie kogukonnale innustavateks. Kohe kui Jaanus oma mõtet tutvustas olin nõus, et see asi tuleb kindlasti ära teha ning küla poolt on selleks igakülgne toetus olemas. Väljavalitud lavastus oma temaatikaga sobitub suurepäraselt pühakoja olemusega. Oleme püüdnud oma tegemistega pühakojas alati eristuda ja inimesi kõnetada ning meile kvaliteetse teatri kohapeale toomine on just üks sellistest ettevõtmistest. Kui palju on Eestis üldse varem pühakodades tükke lavastatud? Oleme ootusärevad.“  Etendust mängitakse suvel kokku kuuel korral. Esietendus toimub laupäeval, 18. juulil kell 19.00. Teatrisõpru oodatakse külla ka 19., 23. ja 24. juulil ning 8. ja 9. augustil. Piletid saadaval Piletilevist.

"Jutt jumala õige" plakat


Lavastusest „Jutt jumala õige“. Ühel palaval juulikuu hommikul ärkab ta oma järjekordsel sünnipäeval. Vähemalt ta ise arvab, et täna võib ta sünnipäev olla. Kuid keda külla kutsuda, kui pea kõik su ümbert lahkunud on? Ei jää muud üle, kui veeta päev jumala seltsis - selleks pea ju ise usklik olema? See on südantsoojendav lugu kõige isiklikematest tunnetest, headusest ja kurjusest ning üksindusest. Või hoopis sõprusest?

Mario Luik
Vainupea küla selts MTÜ