Pikaajaline ja kogenud päästespetsialist ning Võsu vabatahtlik Andrus rääkis vabatahtlike päästetööst, tuleohutuse põhitõdedest ning ka veeohutusest. Päästeameti esindaja kaasabil oli tal kohatulnutele jagada erinevaid materjale, mis koondasid ettekantud informatsiooni. Lisaks saime võimaluse lähemalt näha igapäevaselt töös olevat päästeautot, mis on Eestis vabatahtlike kasutuses olevatest enim tehnikaga varustatud.

Värvikad masinad Vainupeal / foto: Mario Luik

Eesti Naabrivalve liikumise eestvedaja Marek Väljari tegi sisuka ettekande tutvustades Eesti siseturvalisuse arengukava aastateks 2015-2020 põhiteemasid. Samuti selgitas ta oma naabrivalve teemalise magistritöö materjalidele tuginedes teooriaid (sh institutsiooniteooria, "aken katki teooria"), millistele väärtustele ja aspektidele säärane vabatahtlik tegutsemisvorm ("hooli, märka, reageeri") üldse baseerub. Põnevad ja praktilised olid ka erinevad näited, kuidas elukeskkonna planeerimise läbi on püütud seda muuta kogukonnala turvalisemaks.

Eesti Naabrivalve eestvedaja Marek Väljari / foto: Mario Luik

Vainupea kabelsi toimunud teemapäeva läbivateks mõteteks olid ennetustöö olulisus ja inimeste teadlikkuse tõstmine. Kahjuks jäi sellel korral kogukonna huvi ettekannete vastu väga madalaks. Suured tänud kogemuste ja teadmiste jagamise ning pühendatud aja eest Milvi Kompus (Päästeamet), Andrus Aasmäe (Võsu Vabatahtlik Tuletõrjeühing MTÜ) ja Marek Väljari (Eesti Naabrivalve MTÜ). Vaata kohtumise pilte SIIT.

Kasulikku lugemist: CPTED juhendmaterjalid & kodu turvaliseks