Vainupea kevad 2023. aastal
Vainupea / pilt: Sven Hõbemägi

"On hea tunne, kui aastatepikkune töö leiab tunnustust," ütles Vainupea külavanem Mario Luik. Üle aasta välja antavale tiitlile kandideeris rannaküla ka üle-eelmisel aastal, kuid siis läks võit Uhtna külla. Luik tõdes, et aasta külaks saamine juubeliaastal oli eriti hea õnnestumine ning muudab Vainupea 440. aastapäeva pidamise veelgi märgilisemaks.

Edasi hakkab Vainupea konkureerima teiste maakondade aasta küladega üle-eestilisel konkursil. Kui kaunist miljööd kohtab kindlasti paljudes Eestimaa külakestes, siis Vainupea erilise tugevusena nimetas külavanem tugevat kogukonnatööd ning head läbisaamist põliselanike ja külasse kolinud uusasukate ja noorte perede vahel. "Me pole tavaline suur asum, siin ei pakuta palju teenuseid. Ise siin vaikselt toimetame, suuresti toimib Vainupea suvituskülana. See on hea näide inimsuhetest, et siia saab tulla ka inimene väljastpoolt," sõnas Luik, pidades silmas iseennast.

Kolm aastat tagasi külavanemaks valitud Luik pole tänaseni külla sisse kirjutatud, tema esimene kodu asub Tartus. "Õnneks on see rahvale sobinud, usaldus on välja teenitud ning ennast õigustanud," lisas külavanem. Maakonna aasta küla tiitliga käib kaasas VIROL-i preemia 500 eurot, millele leitakse külavanema kinnitusel sihtotstarbeline kasutus juubeliaasta ürituste korraldamisel.

Allikas: Virumaa Teataja