Postitused sildiga 'lahemaa rahvuspark'.
Mario Luik  •  24. juuli, 2023  1

PRESSITEADE: Fotokonkurss ”Lahemaa lummuses” saab oma tiivad aastal 2024

Fotokonkursi žürii otsusega lükkub tööde esitamise aeg ühe aasta võrra edasi kuni 1. juulini 2024.
Loe lisaks
Mario Luik  •  13. juuni, 2023

Pressiteade: homsest algab Eestis tuleohtlik aeg, looduses on keelatud lõkked, grillimine ja suitsetamine

Alates 14. juunist algab üle kogu Eesti tuleohtlik aeg ning ulatuslike tulekahjude vältimiseks on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel keelatud lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine.
Loe lisaks
Mario Luik  •  24. veebr, 2023

Vaatamis- ja kaasamõtlemissoovitus "Juhan Aare Kuldaeg"

Filmi pealkiri lähtub Juhan Aare värskelt ilmunud raamatust "Kuldaeg". Film vaatab tagasi Aare elule, tööle, armastusele. Juhan ütleb: "Perekond on alustala, kuhu peale saab ehitada huvitava elu, suure armastustunde ja unustamatud hetked, mis annavad jõudu igaks elujuhtumiks." Juhani tegelik kuldaeg oli elatud elu koos abikaasa Anuga ja pühendumus lastele. Juhan Aare unistas suurest perekonnast ja just suur perekond saab tekkida vaid kuldsel ajal. Filmis meenutavad Juhanit tema abikaasa Anu, kolleegid ja sõbrad. Režissöör ja produtsent Toomas Lepp, toimetaja Hannula Lepp, operaatorid Aare Varik ja Indrek Mänd. Loe lisaks
Mario Luik  •  04. okt, 2021

Vainupeal avati pidulikult Metsa matkarada

Laupäeval, 4. septembril avati Vainupeal rahvusvaheline Metsa matkarada. Ligemale 150 matkahuvilist nii Eestist, Lätist kui ka Leedust asusid keskpäeval ühisele 13 kilomeetri pikkusele teekonnale Vainupealt Oandule. Loe lisaks
Mario Luik  •  05. sept, 2021

Metsa matkaraja pidulik avamine Vainupeal

Laupäeval, 4. septembril avati Vainupeal Metsa matkarada. Ligemale 150 matkahuvilist asusid ühisele 13 kilomeetri pikkusele teekonnale Vainupealt Oandule keskpäeval. Loe lisaks
Mario Luik  •  06. juuli, 2021

Vainupeal piirati metsa autodega sisenemist

Esmaspäeval paigaldati Vainupea metsateedele sihtkaitsevööndis liiklemist keelavad märgid. Ühtlasi keelatakse alal telkimine ja tule tegemine, kuna soojal ajal on metsas hakanud viibima järjest enam seltskondi, kes hooletult lõket teevad ning kelle autod päästjatele ette võivad jääda.
Loe lisaks
Mario Luik  •  12. märts, 2021

Vainupea küla selts MTÜ taotles edukalt "Siin on turvaline" märgise

11. märtsil on vastav märgis külaseltsile omistatud. Seda eelkõige Vainupea kabelis toimuvatel sündmustel ning erinevatel koosviibimistel turvalisuse tagamise peale mõeldes. Loe märgise kohta infolehelt (SIIN).

Märgist võivad taotleda kõik asutused ja organisatsioonid, mis suhtuvad vastutustundlikult COVID-19st tulenevatesse tervise ja turvalisuse nõuetesse. „Siin on turvaline" märgisega teavitatakse külastajat, et teenuse pakkuja on liitunud hea tahte kokkuleppega, millega pakutakse piirkonna külastajale turvalist elamust. Märgis on suunatud eelkõige turismiettevõtjatele, kuid taotleda võivad kõik, kes pakuvad teenuseid, näiteks ka rahvamajad, kauplused jt.
Loe lisaks
Mario Luik  •  30. apr, 2020

Ühtehoidev kogukond Vainupeal

Vainupea on Põhja-Eesti väike rannaküla, mis asub Haljala vallas Lahemaa rahvuspargi külje all. Külas elab püsivalt ligi 25 inimest. Autoga sinna sõites on märgata, et kõike, mis silmale näha on, katab samblakiht. „Samblikud elavad puhtast õhust ja armastusest ning just seda leidub meil Vainupeal palju," sõnab Vainupea põline elanik Sigrid Heinlo. „See on minu kodu. Need inimesed siin on minu kogukond ja tunneme kõik üksteist. Miks ma peaksin kuskile ära minema." räägib Heinlo, miks just siin elada armastab.
Loe lisaks
Mario Luik  •  26. juuni, 2016

Juubelipidu "Lahemaa külad - rahvuspargi pärlid"

Sel suvel, 2. juulil, tähistab Lahemaa rahvuspark oma 45. juubelit. Kõik Lahemaa sõbrad on oodatud osa saama peost "Lahemaa külad - rahvuspargi pärlid". Kohalik kogukond, külaseltsid, kogudused, piirkonna ettevõtjad, muuseumid ja looduskeskused korraldavad Lahemaa rahvuspargi sünnipäevapeol terve päeva jooksul loodus- ja kultuuripärandit tutvustavaid ettevõtmisi. Allpool kavas märgitud tegevused on nendel kellaaegadel tasuta. Lisaks sellele on Lahemaal avatud kõik muuseumid, kohvikud, mitmed kogukonnakeskused ja toimub palju muud huvitavat. Päev kulmineerub Palmse mõisas kell 18.00 - 22.00 „Lahemaa Säruga“. Et jäädvustada sünnipäevahetki, toimub fotomäng „Märka Lahemaad“. Ootame aktiivset osavõttu!
Loe lisaks
Mario Luik  •  08. juuli, 2014

Keskkonnainspektsiooni meeldetuletus

ATVd ja erinevad mootorsõidukid ei ole rannas rallitamiseks!
Loe lisaks

Arhiiv

18. jaan, 2014