Traditsiooniliseks saanud sügisene küla talgupäev tõi kokku ligemale 30 talgulist. Koos riisuti kabeli aias kokku lehti ning koristati kellatorn. Väledamad jalutasid mööda rannajooni, et leida ja korjata üles sinna sattunud prügi. Usinad maalrid viimistlesid puidukaitsega lastekiige, laud-pingid ja treeningpalgid. Bussipeatuses vahetati välja vanad lauad värskelt viimistletud uute vastu. Koos edenesid tööd kiiresti ning juba 11.00st hakati kogunema kabelisse, kus ootasid ees kuum kohv, mahe vein, lihapirukad ja maitsev kringel. Lahe meeleolu ja vahetu suhtlus olid soojenduseks peatselt alanud küla iga-aastasele külaseltsi sügisesele üldkoosolekule. Siinkohal suured tänud kõigile, kes võtsid vaevaks kohapeale tulla ja olla olemas, et midagi jälle koos ära teha. Aitäh teile!

Vainupea sügisene talgupäev
Sügisene talgupäev Vainupeal / foto: Kadi Ummik

Koosoleku päevakord nägi ette külaseltsile uue juhatuse koosseisu ja ka juhatuse esimehe valimise ning kinnitamise uueks perioodiks, st kaheks aastaks. Alates 1. oktoobrist kuuluvad külaseltsi juhatusse külavanem Mario Luik, Jaanus Nuute ja uue liikmena Valdek Haugas. Juhatuse esimehena jätkab Mario Luik. Järgnevalt anti kõigile ülevaade käesoleval aastal küla jaoks enam oluliste teemade osas - näiteks kiire interneti projekti elluviimise hetkeseis, kontserttegevus kabelis, ühisüritused, uue puurkaevu rajamine tsentraalse veetrassi teenindamiseks, kunagise rippsilla taastamine jpm. Omalt poolt andsid täpsustavat infot ka Networks OÜ esindaja Viljar Pipenberg ning Haljala vallavanem Ivar Lilleberg. Mõlemad said endaga kingituseks kaasa ka Vainupea pusad. Pildimeenutuse leiad talgupäevast ja koosolekust SIIT.

Iga-aastaselt on sügisesel Vainupea külaseltsi üldkoosolekul tavaks saanud tunnustada tublisid külaellu panustajaid. Taaskord sai ka "Hea naabri" tunnustus välja hõigatud.

Esmalt tunnustused kodukokkadele, kelle panusel viidi juba teist aastat läbi Vainupea kodukokkade päev (meeneks talu nime tikandiga pruun põll, nt VANAKÕRTSI KODUKOKK):

  • Kadi Ummik, Katrin Ummik - Vanakõrtsi
  • Sigrid Heinlo – Sepa
  • Maire Tohver – Samma
  • Triin Transtok, Virve Transtok – Sambla
  • Iiris Siimann, Georg Siimann, Gabriele Siimann – Salmerahva
  • Inge Laas, Säde Kristel Laas, Riia Katariina Laas, Sirje Kangur – Pansionaadi
  • Enrico Paas, Helen Isok-Paas, Eleanor Paas, Merilyn Isok - Mererahu
Külavanema poolt tunnustused (klaasist, tiitliga markeeritud meene) väga erilise ja olulise panuse eest külaelu arendamisel:

Kaja Altvee - VAINUPEA KERAAMIK 2021 (väga unikaalse, eristuva ja laialdaselt positiivset tagasiside saanud näituse Vainupea kabelisse suveks ülespaneku eest)

Liisa Kuhhi, Marek Bankiir, Kaiti Leandra, Joonas Oja, Helen Isok-Paas, Priit Paas, Heidi Välling, Raul Välling, Iiris Siimann, Martti Siimann, Valdek Haugas Hanuri Eiland - VAINUPEA SILLAMEISTRID 2021 (küla jaoks ajaloolise ning märgilise tähendusega rippsilla taastamise eest)

Networks OÜ (Viljar Pipenberg, Erik-Joosep Reinholm) - VAINUPEA VÕRGUSTAJAD 2021 (kiire interneti projekti väga operatiivselt, kvaliteetselt ja kogukonnaga vahetult suheldes eduka elluviimise eest)

Kadi Ummik - VAINUPEA PERENAINE 2021 (külaseltsi kõigi tegemiste osas vankumatuks eestseisjaks olemise, külaelu arendamisel järjepideva panuse ning alati küla kogukonna eest igas mõttes hoolitsemise eest alates külaseltsi loomisest, ja ka enne seda ning kindlasti ka tulevikus)

"Hea naaber" tunnustus:

„Iga küla jaoks on uued paiksed inimesed hindamatu väärtusega. Eriti veel kui need inimesed või inimene tunneb siirast huvi küla käekäigu vastu ning on valmis ka ise panustama, päriselt kohal olema. Eelneva ehedaks näiteks on mõned aastad tagasi Jõerahva kinnistule oma kodu leidnud Valdek Haugas. Mees, kes peab oluliseks elutervet suhtumist ja vahetut suhtlemist. Ta seisab õiglase kohtlemise eest ning oskab hinnata ümbritsevat, meie kogukonna lahedat olemist. Kui on külapidu, siis kestab see koos hommikutundideni. Kui on vaja elu ja olu lahti mõtestada, siis saab seegi põhjalikult ära tehtud. Valdek ei näe takistusi, vaid võimalusi ja lahendusi. Tänud inspireerimast. Meil, Vainupea rahval, on vedanud!" 

„Hea naaber“ tiitliga tunnustab külavanem Mario, Vanakõrtsi kinnistult